Apartamenty w Hiszpan

Zalety posiadania drugiego domu w Hiszpanii

Jeśli w dalszym ciągu zastanawiacie się jak dobrze zainwestować wasze pieniądze, to chyba nie mogliście trafić lepiej! Myślicie, że nie ma nic bezpieczniejszego niż lokaty w banku? Nic bardziej mylnego! To jest bardziej bezpieczne, niż trzymanie oszczędności na koncie, a już na pewno bardziej opłacalne! O czym mowa? Oczywiście, o nieruchomościach w Hiszpanii. Wakacyjny dom, apartament, willa lub rezydencja w Hiszpanii to idealne rozwiązanie, dla osób, które chcą odpocząć od szarego, codziennego życia, ale również świetna okazja, by rozpocząć swoją inwestycję życia. W dzisiejszym wpisie na blogu spróbuję Was ponownie uświadomić, że Hiszpania to niezwykle atrakcyjny kraj do zakupu w nim letniej nieruchomości, ale również doskonałe rozwiązanie inwestycyjne.

Apartamenty w Hiszpan
Apartamenty w Hiszpanii

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc w całej Hiszpanii jest Costa Blanca. Nie bez powodu to właśnie tutaj ludzie z każdego zakątka na ziemi szukają swoich własnych metrów. Costa Blanca to region, który jest atrakcją samą w sobie. To niekończące się kilometry przepięknych, piaszczystych plaż, parki narodowe, klify, jaskinie i zachwycające dno morskie, które idealnie się sprawdza do nurkowania. Doszukamy się tutaj również wielu punktów widokowych, które zapewniają imponujące widoki w otoczeniu niezwykłych masywów górskich.

Blue Infinity
Blue Infinity

Posiadanie własnego apartamentu bądź urokliwej, pięknej willi nad brzegiem morza to marzenie niejednego człowieka, a już na pewno jeśli mamy na myśli Hiszpanię! Jest to nie tylko obiekt prestiżu, ale przede wszystkim doskonała lokata naszego kapitału.

Nieruchomości zagraniczne są obecnie zdecydowanie tańsze niż przed załamaniem się rynku i kryzysem finansowym, a stabilna sytuacja polskiej waluty powoduje, że apartament lub dom nad ciepłym morzem kosztuje tyle, co podobny lokal w kraju. Sprawia to, że zainteresowanie tego typu inwestycjami ostatnimi czasy znacznie wzrosło.

Apartament w Hiszpanii
Apartament w Hiszpanii

Jeśli chcielibyście dobrze zainwestować swoje pieniądze, ale nie do końca wiecie jak to zrobić, albo nie jesteście jeszcze pewni, to koniecznie zapoznajcie się z naszą ofertą apartamentów i willi na wschodniej linii wybrzeża Hiszpanii.

Polacy najczęściej wybierają malowniczo położone domy, na wzgórzach, z dala od miejskiego zgiełku, z pięknym dużym ogrodem i panoramicznym widokiem na morze. Śródziemnomorskie rezydencje z bajecznym widokiem na błękitne morze, które jeszcze nie tak dawno w ogóle nie były na sprzedaż lub ich sugerowana cena przyprawiała o zawrót głowy, teraz pojawiają się na rynku w dużo bardziej przystępnej cenie, co stanowi niepowtarzalną okazję dla obcokrajowców zainteresowanych kupnem posiadłości w tej części Europy.

W dalszym ciągu zastanawiacie się nad tym, jakie możecie czerpać zyski z kupna letniej posiadłości? Już mówię.

Apartament z widokiem na morze
Apartament z widokiem na morze

Po pierwsze, jeśli zdecydujesz się na kupno posiadłości w jednym z najchętniej i najczęściej odwiedzanych krajów przez turystów w Europie, jakim jest Hiszpania, to możesz mieć pewność, że będzie to opłacalny biznes. Co sprawia, że region ten jest uwielbiany przez tak liczną rzeszę fanów? Śródziemnomorski zdrowy klimat, piękne, złote plaże, a może zapierające dech w piersiach skaliste wybrzeża? Niezależnie od tego na co ostatecznie się zdecydujemy, mały apartament czy zachwycająca willa z pewnością będzie to inwestycja w samą 10-tkę! Jeśli w danym czasie, nie przebywasz w swoim zagranicznym domu, możesz go wynająć miejscowym lub turystom. Taki rodzaj zakwaterowania cieszy się naprawdę ogromną popularnością, z uwagi na kameralność, w przeciwieństwie do dużych, zatłoczonych hoteli. Zakup nieruchomości pod wynajem to jedna z najbardziej trafionych lokat kapitału.

Apartament Costa Blanca
Apartament Costa Blanca

Druga kwestia to kupno nieruchomości w celu późniejszej odsprzedaży. Ceny nieruchomości na Półwyspie Iberyjskim utrzymują się na niskim poziomie, na co miał wpływ wcześniejszy kryzys gospodarczy. Obecnie Hiszpania wychodzi z tego kryzysu, a jak wiadomo na kartach historii zapisało się już dosyć duża liczba państw, które borykały się z kryzysem gospodarczym, a później z niego wychodziły. Dlatego też nie ma lepszego momentu na zainwestowanie Naszych oszczędności w nieruchomość w Hiszpanii, niż właśnie teraz! Jeśli myślicie o kupnie posiadłości w celu dalszej odsprzedaży, to pamiętajcie, że w przyszłości ceny będą wyższe niż obecnie.

To co nam, Polakom podoba się najbardziej w Hiszpanii, to kultura, styl życia, sposób spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim pogoda ducha i optymizm mieszkańców. Hiszpanie są otwarci, gościnni oraz bardzo uczynni. Koszty życia w tym regionie są bardzo porównywalne do kosztów ponoszonych w Polsce. Ze względu na klimat, w południowej części Hiszpanii sezon trwa od 7 do 8 miesięcy, a nie 2 miesiące jak to ma miejsce na naszym polskim wybrzeżu.

Marjal Beach II
Marjal Beach II

Chociaż o zaletach Hiszpanii można by mówić bez końca, jako o kraju który posiada bardzo bogatą historię, niesamowite zabytki oraz unikalną i różnorodną tradycję i kulturę, a wreszcie jako o pięknej krainie, z zapierającą dech w piersiach przyrodzie, gdzie „góry spotykają się z morzem” to tak naprawdę żadne słowa nie są w stanie wyrazić niezwykłego przeżycia jakiego możemy doświadczyć przebywając w Hiszpanii. Warunki naturalne Hiszpanii sprawiają, że jest to kraj, gdzie możemy spełniać swoje wymarzone pasje sportowe, na które kiedyś brakowało nam odpowiednich warunków. Na Costa del Sol czy Costa Blance znajdziemy liczne pola golfowe, znakomite warunki do żeglarstwa, jachtingu, surfingu czy wielu innych sportów wodnych.

Jeśli więc posiadasz pewne oszczędności, bądź mały kredyt nie jest dla Ciebie problemem to nie zwlekaj, ani chwili i porządnie zastanów się, czy inwestycja w niezwykłą nieruchomość w jednym z najpiękniejszych zakątków w Europie nie jest idealnym rozwiązaniem. Na naszej stronie –  Nieruchomości Hiszpania możesz znaleźć najlepsze oferty nieruchomości na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii poczynając od małych, przytulnych apartamentach, kończąc na luksusowych willach.